Obálka do lednice

Categories: Články

Co to je a k čemu to slouží?

Jedná se o o projekt Moravskoslezského kraje s názvem „Informace jako forma ochrany osob v seniorském věku“, který má za úkol informovat záchranné sožky o osobě, které přijeli na pomoc. Jedná se o plastovou obálku s formulářem, která má být umístěna v lednici.

Proč zrovna v lednici?
Protože právě lednice je takové místo, které má doma každý a které bývá zpravidla umístěno v kuchyni, takže záchranáři ví, kde jej hledat.

Jak se záchranáři dozví, že má daný senior vyplněnou I.N.F.Obálku?

Jednoduše. Součástí setu je kromě obálky, propisky a formuláře také samolepka či magnetka, která se umístí na vnitřní stranu vchodových dveří a nebo na lednici.

Jak mohu takovou obálku získat?

Sety, obsahující obálku formulář k vyplnění, propisku a informační samolepku jsou připraveny k vyzvednutí na městském úřadě v Šenově pro všechny seniory zdarma buď v rámci úředních hodin u vedoucí sociálního úseku paní Bc. Elišky Červenkové v kanceláři číslo 208, která se nachází v 1 patře budovy městského úřadu, nebo na podatelně kancelář číslo 227.
V řadách hasičů jsou školení členové na poskytování první pomoci, kteří mají své uplatnění mimo jiné i u zásahů spojených s otevřením uzavřených prostor, na které jezdíme zpravidla bez doprovodu Zdravotnické záchranné služby. Právě v těchto případech se s touto obálkou můžeme setkat nejčastěji a může nám to značně usnadnit práci.

Tento projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu ČR a rozpočtu Moravskoslezského kraje, tudíž jsou tyto obálky pro seniory zarma. Projekt je pod osobní záštitou pana Jiřího Navrátila, MBA, náměstka hejtmana pro sociální oblast. SDH Šenov pouze infromuje obyvatele o této možnosti a plně ji podporuje.

Bližší informace naleznete na stránkách města Šenova nebo na odkaze https://www.msk.cz/cz/socialni_oblast/obalka-do-lednice-neboli-in-f-obalka-je-tady!-140676/