Datum: 19.7.2019
Adresa: Šenov, ul. Václavovická
Technika: CAS 20 T 815
Jednotky: JSDH Šenov, HZS MSK PS Havířov
Popis: V odpoledních hodinách vyjela jednotka s technikou CAS 20 T 815 do Šenova na ulici Václavovickou, kde došlo k úniku provozních kapalin z osobního automobilu. K této události byli také vysláni profesionální kolegové z Havířova a městská policie Šenov. Hasiči provedli likvidaci úniku a následný úklid vozovky. Po dobu odklízení následků byl provoz usměrňován strážníky MP Šenov.

Datum: 19.7.2019
Technika: CAS 30 T 815/7
Jednotky: JSDH Šenov
Popis: Dodávka vody pro potřebu zřizovatele, tedy města Šenova.

Datum: 5.7.2019
Událost: Požár
Adresa: Šenov, ul. Datyňská
Technika: CAS 2O T 815, CAS 30 T 815/7
Jednotky: JSDH Šenov, HZS MSK PS Havířov, HZSP Správy železničních dopravních
Popis: Dnes ráno vyjela jednotka společně s HZS MSK PS Havířov a HZSP Správy železničních dopravních cest do Šenova na ulici Datyňskou, kde došlo k požáru travního porostu podél trati. Hasiči provedli uhašení požáru o rozloze cca 10×5 metrů jedním vysokotlakým proudem. Šenovská jednotka vyjela na místo s technikou CAS 20 T 815 a CAS 30 T 815/7.

Událost: Požár
Adresa: Šenov, ul. Datyňská
Technika: CAS 2O T 815, CAS 30 T 815/7
Jednotky: JSDH Šenov, HZS MSK PS Havířov, IVC Slezská Ostrava a JSDH Ostrava-Radvanice
Popis: Před půl šestou odpoledne, došlo po úderu bleskem k požáru zahradní chatky na ulici Datyňské v Šenově. Na místo byla vyslána kromě jednotky z Šenova také JSDH Ostrava-Radvanice, HZS MSK PS Havířov a IVC Slezská Ostrava. Jednotka ze Šenova na místo vyjela s technikou CAS 20 T 815 ve složení 1+3 a CAS 30 T 815/7 o mužstvu 1+3. Při příjezdu na místo byl objekt zcela zachvácen plameny a jednotka ihned započala hašení dvěma vodními proudy. Po příjezdu dalších jednotek byl použit i třetí proud. Uvnitř objektu se nacházelo větší množství králíků, kteří byli během hašení zachraňováni. Po likvidaci požáru hasiči provedli částečné rozebrání střešní konstrukce a úplné dohašení.

Zásahy č. 46-48

Technika: DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Šenov
Popis: V uplynulých dnech zasahovala jednotka u třech technických pomocí. Mezi ně se řadí jedna likvidace obtížného hmyzu, jedna asistence u kulturní akce (Den chemie na Slezskoostravském hradě) a jedenkrát dodávka vody pro potřebu města.

Zásahy č. 45

Událost: Dopravní nehoda
Technika: CAS 20 T 815, DA 15 MB Sprinter
Jednotky: JSDH Šenov, HZS MSK PS Havířov
Popis: Jednotka byla vyslána k dopravní nehodě se zraněním v městské části Lapačka. K nehodě nakonec dorazila záchranná služba a profesionální hasiči z Havířova. Šenovská jednotka po příjezdu provedla úklid vozovky a zamezení úniku provozních kapalin do životního prostředí.

Datum: 13.6.2019
Adresa: Šenov, ul. Na Farské
Jednotky: JSDH Šenov
Popis: Dnes, před několika minutami, zasahovala jednotka v Šenově na ulici Na Farském, kde se nacházela spadlá větev na vozovce. Hasiči provedli její ořez a úklid. Na místě se nacházela také MP Šenov, která odkláněla dopravu.

Datum: 9.6.2019
Jednotky: JSDH Šenov
Popis: Jednotka vyjela k záchraně kočky uvízlé ve ventilační šachtě. Při příjezdu na místo bylo však zjištěno, že kočka opustila prostor před příjezdem jednotky svépomocí.

Datum: 7.6.2019
Jednotky: JSDH Šenov
Popis: Odstranění nánosu bahna s rozlitou provozní kapalinou na místní komunikaci.

Datum: 5.6.2019
Adresa: Šenov, ul. Na Sedlácích
Jednotky: JSDH Šenov, HZS MSK PS Havířov a PS Ostrava Fifejdy
Popis: Ve středu, 5. června, vyjela jednotka společně s HZS MSK PS Havířov a PS Ostrava Fifejdy do Šenova na ulici Na Sedlácích, k odstranění spadlé větve na elektrickém vedení.

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7