Krátce po rozvozu desinfekce jsme byli vysláni na ulici K Insuli, k dopravní nehodě osobního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění a hasiči na místě provedli úklid vozovky.

Zásah č. 30-31

Že hasiči nejezdí jen k požárům, ví dnes snad každý. Dva zásahy potvrzující toto pravidlo jsme zažili včera. S technikou DA 15 MB Sprinter jsme provedli rozvoz desinfekce do domu a poslední kolo desinfekci autobusových zastávek v Šenově.

K této události vyjela jednotka, krátce před půlnocí. Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k výbuchu uvnitř rodinného domu. Událost si vyžádala zranění jedné osoby, která skončila v péči ZZS.

Jednotka provedla s techikou DA 15 MB Sprinter další desinfekci Šenovských autobusových zastávek.

Dopoledne vyjela jednotka s technikou CAS 20 T 815 k dopravní nehodě jednoho osobního a jednoho nákladního vozidla. Hasiči na místě provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření, úklid vozovky a poskytovali první pomoc zraněné osobě do příjezdu ZZS.

Krátce před pátou hodinou odpolední byla jednotka vyslána s technikou CAS 30 T 815/7 do sousedního Petřvaldu, kde došlo k požáru lesního porostu o rozloze cca 200×200 m.

Bylo provedeno další kolo desinfekce šenovských zastávek.

Jednotka vyjela k neakutní události, jednalo se o sundání RC modelu letounu ze stromu. Tato událost se obešla bez zásahu jednotek PO a místo bylo předáno odborníkovi na tuto problematiku.

Během včerejšího dne asistovali hasiči při přípravě stanovišť i samotném předávání desinfekcí zájemcům z řad šenovských obyvatel.